Online Diyet

Online Diyet

Online diyet, yoğun iş temposu yüzünden kliniğime gelebilmek için vakti olmayan ya da başarılı danışanlarımı görüp başka şehirlerde ikamet eden siz danışanlarımız için hazırlanmış olan beslenme programıdır. Başka değişle online diyet, sizlere evinizin ferahlığında kilo verme ya da kilo alma hizmeti sunan başarılı bir yöntemdir. Böylece, bütün süreci çevrimiçi olarak takip ederek, mekandan bağımsız beslenme planınıza ve diyetisyeninize ulaşabileceksiniz. Covid-19 pandemi süreci ile birlikte, hastane ve kliniklere gitmeye biraz çekinir olduk, bu nokta da uzaktan diyet programı alarak bir beslenme uzmanı ile çalışmak daha da önem kazandı.

Benimle sağlıklı beslenme yoluna adım atan danışanlarımdan, çalışmaya başlamadan önce, doktorunuza yönlendirerek kan tahlili yaptırmanızı talep ediyorum. Böylece, eğer mevcut rahatsızlığınız varsa(doktorunuz tarafından tanı ve tedavi yöntemi belirlenmiş), bu durumunuzu da göz önünde bulundurarak size özel uzaktan diyet planlaması hazırlıyorum. Çoğu danışanımın merak ettiği, online diyet ücretleri hakkında detaylı bilgiyi, makalenin ilgili kısmında bulabilirsiniz.

Uzaktan beslenme düzenleme hizmeti vermek, aslında kliniğime gelemeyen danışanlarımın yoğun isteği üzerine başladı. Aynı zaman da, yurt dışında yaşayan Türk danışanlarım da whatsapp üzerinden benimle çalışmak istediler. Böyle, online diyet programım yavaş yavaş başlamış oldu. Size uygun, en iyi diyetisyen ile çalışmaya başladığınız taktirde, haftalık randevu stresine girmeden, sürekli çevrimiçi olarak destek alabilirsiniz. Böylelikle, motivasyon desteğiniz haftalık değil, iletişimde kaldığınız sürece hep yüksek olmaktadır. Online diyet çalışma prensibi ile, diyetisyenin seni hep takip eder ve hedefine ulaşman için süreç daha emin adımlarla ilerler.

Kimler online diyet yapabilir?

Kiloları ile başı dertte olanlar, hemen hızlı kilo verme ya da alma yollarına başvurarak, kısa zamanda çözüm bulmak isterler. Ama unutulmamalıdır ki, şuan ki kilonuza hemen 1 hafta da erişmediniz. Doğal olarak da, bunun çözümünün hemen gerçekleşmesi mümkün olamaz.

Bu nokta da, diyetisyen ile çalışmaya karar vermeniz, kilo probleminizin de sebebini bulmada süreci hızlandıracaktır ve uzman yardımı ile çözüm bulmanızı sağlayacaktır. Hadi şimdi, günlük kalori hesaplama programı ile vücut değerinizi belirleyip, (gerekli ise) diyet sürecinde nasıl ilerleyeceğimizi planlayalım.

Online Diyet Hesaplama

ft
in
lbs
lbs
yaş
gün
%
%
%

Günlük Toplam Enerji Harcama

--

BMR

--

BMI

--

Hedef Kilo

--

Kilo Kategorisi

Özel formüllerle hesaplamış, tahmini değerlerdir. Tam sonuçlar için, diyetisyeniniz ile görüşünüz.

Yukarıdaki online diyet hesaplama aracının sonuçları, hangi diyet paketini seçmeliyim sorusuna da cevap olabilir. Çünkü, hedef kilonuza yaklaşmaya önünüzdeki adım büyük ise, uzun zamanlı olan (2 Aylık ya da 3 Aylık) uzaktan beslenme paketi seçmeniz, daha hesaplı ve verimli olacaktır. Böylece, kilo verme sürenizi göz önünde bulundurarak, sağlıklı başlangıç yapmamız bize ilk adım olacaktır.

Obezite, günümüzde gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerin en önemli sağlık problemlerinden biri haline gelmiştir. 2008 yılında dünyada 400 milyon obez kişi varken, 2015 yılında bu sayı maalesef 700 milyona yükselmiştir.

Erkeklerde yağ oranının %25, kadınlarda ise %30’un üstüne çıkması obezite hastalığının başlangıcının sinyallerini vermektedir. Tabi ki bilindiği üzere, kötü beslenme, hareketsizlik ve genetik etmenler kilo alımını arttıran en önemli sebepler arasındadır. Covid-19 bütün yaşam şeklimizi değiştirdiği gibi, beslenme alışkanlıklarımızı da alt üst etti. Yapılan araştırmalara göre, pandemi sürecinde gece yemeleri ve uyku saatlerindeki geçikmeler obezite oranının artışına neden oluyor.

Karantina da evden çıkmıyorum, online diyet bana uygun mudur?

Hayatımıza Covid-19 salgının girmesi ile birlikte, hepimiz evlerimize çekilip sosyal hayatımızı bir kenara koymayı kabul ettik. Peki bu süreçte, kilolarımız ile başımız derde girmiş olabilir mi? Instagram sayfam ( Diyetisyen Tuğçe SERT instagram : instagram.com/diyetisyentugcesert/ )üzerinden aldığım mesajlara ve yorumlara bakılırsa, bu süreçte kilo alımlar hareketsiz yaşam ile birlikte hızlandı. Peki, bu duruma en güzel dur demenin yolu olarak hem beslenmemizi düzene sokmalı hem de hayatımıza biraz hareket katmalıyız. Benimle çalışan binlerce danışanım ile olduğu gibi, karantina sürecinde diyet yapmak kendinize yapabileceğiniz en iyi yatırım olacaktır. Bildiğiniz üzere, uzaktan takipli online diyet programım ile birlikte nere olursanız olun, diyetisyeniniz her zaman yanınızda oluyor.

Online diyet ücretleri ne kadardır?

Her sağlık hizmetinde olduğu gibi, online diyet ücretleri de belirli kriterlere göre değişiklik göstermektedir. Çünkü, her birey kendine uygun olan bir diyet paketi ile çalışmak isteyebilir. Bazen, herkes çok sıkı bir kontrol istemez, bu kişiler için ay içerisinde daha az görüş yapmayı tercih edebilirler. Bu yüzden, herkese uygun takipli diyet programları ayarlamaya özen gösterdim.

online diyet yapanlar

Size en uygun programı almanız yeterlidir. Websitem üzerinden kredi kartı kullanarak, ödeme yapmanız mümkündür. Siparişiniz tamamlandıktan sonra, gerekli kan tahlileri listesini ve online diyet formunu size göndereceğim. Diyet ücretleri hakkında daha detaylı bilgi alabilmeniz adına, her bir programımı aşağıda incelemeniz için listeledim.

Online diyet nasıl yapılır?

Takipli online diyet programımız, genel olarak 3 adımda ilerlemektedir. Bunlar sırasıyla, danışanı tanıma, diyet planlaması ve iletişimde kalma şeklinde düşünülebilir. Öncelikle danışanlarımı daha iyi tanıma adına, detaylı sorularım ile hazırlamış olduğum online diyet formu doldurarak başlıyoruz. Böylelikle, diyet yapan danışanımın beslenme alışkanlıkları ve yaşam şekilleri hakkında bir ön araştırmaya sahip olurum. Ek olarak, metabolizma ve vücut değerlerini öğrenmek için de, diyete başlamadan önce bakılması gereken kan tahlilerini isterim.

Kilo vermek için diyet yapmaya karar vermiş bireyler hakkında topladığım bilgiler ışığında, kişiye özel beslenme planı hazırlamaya başlarım ve haftalık kilo kontrolü yaparak, diyeti her hafta uygun gördüğüm şekilde güncellerim. Bu aşamada, aslında online diyet için en önemli kısım kalıyor. Haftalık diyetisyen randevusunu beklemeden, mekandan ve günlük programınızdan bağımsız olarak, diyetisyen ile iletişim de kalıyorsunuz.

Fazla kilonun sebep olduğu hastalıklar

Biliyorsunuz ki, sağlıklı bedene sahip olmak, yaşam kalitemizi düşürecek olan bir çok davetsiz hastalığa kapıları kapatacaktır. Bu yüzden, düzenli beslenme ve egzersizi sadece fazla kilolarınızdan kurtulmak değil de, yaşam şekli haline getirdiğimiz de bir çok hastalığa karşı metabolizmamızı dirençli tutacağız. Yaşam kalitemizi düşürmeden, kilo verme için, önleyici adımlar alarak zayıflamak bizler için en büyük yatırım olacaktır. Eğer, kendi başınıza bu problem ile başa çıkamıyorsanız, diyetisyen ile çalışmak en uygun seçim olacaktır. Peki, fazla kilonun zararları nelerdir? diye sorduğumuz da, aşağıdaki cevaplar bizleri pek memnun edecek tarzda değildir.

 • Hipertansiyon
 • Tip2 diyabet
 • Kardiyovasküler Hastalıklar
 • Kanser (meme, kolon, endometrium vb.)
 • Dislipidemi
 • Yaşam kalitesinin düşmesi

Kilo verme süreci, diyet tedavisiyle birlikte davranış değişikliği, beslenme alışkanlıklarının değişmesi ve egzersiz  ile bütündür. Herkesin metabolizma hızı parmak izi eşsiz ve uygulanması gereken kilo verme yöntemleri farklıdır. Bu nedenle, çevremizdeki insanlardan da duyduğunuz gibi kilo verme hızı, kişiden kişiye farklılık gösterir. Bu yüzden, diyet ücretleri de seçmiş olduğunuz paketin uzunluğuna ve sürecin nasıl ilerleyeceğine bağlıdır.

Online Diyet ile Hangi Hizmetleri Alabilirsiniz?

Zayıflama Diyeti: Bugüne kadar çok fazla diyet deneyimi yaşamış ve istediğiniz sonucu elde edememiş olabilirsiniz. İdeal kilonuzda olduğunuzu düşünmüyorsanız, online olarak birlikte zayıflama diyeti uygulayabiliriz.

Kilo alma diyeti: Kilo vermek isteyen danışanlarımız kadar kilo almak isteyen danışanlarımızda olmaktadır. Beden kitle indeksi 18,5 un altında olan kişiler çok zayıf grubuna girmektedir. Bu kişilerde yüksek kalorili dengeli bir diyetle kilo alımını sağlayabilmekteyiz.

Kilo koruma diyeti: Yapılan diyetlerde en büyük problemlerden biri verdiğiniz kiloyu koruyamamaktır. İdeal kiloya geldikten sonra hem diyet hem de sporu aynı anda sonlandırdığınızda tekrar kilo almak kaçınılmaz olacaktır. Birlikte beslenmenizi yaşam şekli haline getirip, kilonuzu koruyabiliriz.

Hastalıklarda beslenme planı: Doktorunuzun teşhis koyduğu, Kalp-Damar hastalıkları, kanser, kolesterol yüksekliği, trigliserit yüksekliği, diyabet gibi bir rahatsızlığınız varsa, kontrol altında olmak ve kan değerlerinizi normal aralıklarda tutmak istiyorsanız, online olarak danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Gelin Diyeti: Bazen çok acil vermeniz gereken birkaç kilonuz olabilir. Kontrollü diyet yaparak, özel gününüze birlikte hazırlanabiliriz. Böylece nişan, düğün ya da özel bir gününüze kadar sağlıklı bir şekilde kilo kaybı yaşamak isterseniz, beraber ihtiyacınıza uygun çözüm bulabiliriz. Aynı zamanda harcamaların artmış olduğu bu zamanda, uygun diyet ücreti ile bütçelerine de külfet getirmezler.

Emzirme döneminde diyet: Doğum kilolarınızından, emzirme döneminde kurtulun. Sağlıklı bir anne günde 700 – 800 ml süt salgılar ve bu sayede ortalama 750 kalori harcar. Bu nedenle emziren bir annenin günlük beslenmesine 300 – 500 kalori ek yapması gerekir. Günlük olarak yediklerinize ekleyeceğiniz her kalori dengeli olursa süt verimliliğiniz artar ve kilo veriminiz kolaylaşır. Dengeli bir diyetle süt kaliteniz azalmadan diyet yapabilirsiniz.

Yurtdışında yaşanlar da online diyet programınıza katılabilir mi?

Tabiki evet! 🙂 Aslında bu programımın başlamasındaki en önemli etken, gurbetçi vatandaşlarımızın yaşadıkları yerde istedikleri gibi diyetisyen hizmeti alamamalarıdır. Online diyet sayesinde, hem mesafeleri kısalttık hem de vatandaşlarımızın kendi damak zevklerine uygun beslenme planına sahip olmalarını sağladık. Bu zamana kadar, Almanya ve Hollanda başta olmak üzere birçok yurtdışında yaşayan danışana hizmet verdim.

Online diyet hizmeti alan başarılı danışanlarımızın elde edeceği kazanımlar;

 • Beslenme yaşam şekliniz haline gelecek
 • Kalıcı ve sağlıklı kilo kaybedeceksiniz

Aylık program toplam 4 hafta sürmektedir. Beslenme programınızı haftalık olarak yeniliyoruz.

 • Whatsapp üzerinden, mesaj yoluyla veya telefonla sormak istediklerinizi iletebilirsiniz.
 • Kilo takibinizi doğru şekilde kaydedebilmek için haftada 1 gün sabahları aç karnına aynı tartıda tartılıp bize iletmeniz yeterli olacaktır.

Unutmayın diyet kişiye özeldir. Diyet yaparken; özlediğiniz, sıkıldığınız veya değiştirmek istediğiniz her şeyi iletebilirsiniz. Beslenmenize, sizin yaşam şeklinize göre yön vererek hem sıkılmadan sağlıklı bir şekilde zayıflamanıza hem de kalıcı kilo vermenize yardımcı oluyorum.

Sizde başarılı online diyet danışanlarımın arasına katılmak isterseniz, yapmanız gereken ilk şey benim ile aşagıdaki form’dan iletişime geçmektir.

Diyetisyen Tuğçe SERT‘e mesaj gönderin.


  Lütfen onay tuşuna basmadan, göndere basmayınız.

  Dilerseniz, bana yorum bırakarak da sorularınıza cavap alabilirsiniz. Aşağıdaki yorum kısmından sorunuzu bırakmanız yeterli olacaktır.

  Whatsapp

  Diyetisyene Soru Sor

   Lütfen onay tuşuna basmadan, göndere basmayınız.

   4 Yorum

   1. dilej
    11 Ağustos 2019

    merhaba 24 yasindayim boyum 160 kilom 75 1 sene once diyet ve fitmlnis yaptim 3 ay 10 kg verdim suan veremiyorum diyette porsiyon ve yemek saatlerime dikkat edemiyorum bana saat ve porsiyon hakkinda bilgi verrsenz sevinirim hocam uygun bi diyet onerrmznz 1 yada 6 kg v
    ermem mümkünümü sizce

    1. Diyetisyen Tuğçe Sert
     17 Ağustos 2019

     Merhabalar Dilek Hanımcım,

     Tabiki yardımcı olmak isterim, gerekli bilgileri mail adresinize gönderiyorum. Böylece programım hakkında daha detaylı konuşma fırsatı bulabiliriz.

     Sevgiler

   2. Seçil
    1 Eylül 2019

    Merhabalar günluk almam gereken kadar kalori alıp haftada 3 gün spor ve yürüyüş yaparak kilo verilebilir mi. Bir de kan tahlili sonucunda hangi değerler kilo vermem de etkili olacaktır bilgilendirirseniz sevinirim kolay gelsin ?

    1. Diyetisyen Tuğçe Sert
     17 Eylül 2019

     Bu sorunun cevabını bulabilmek için, 5 yıl okuyup, üzerine profesyonelliğimi her ay 100+ danışana bakarak pekiştirdim 🙂

   Yorum Yaz

   Mesaj Gönder
   Diyetisyene Sor! 😊
   Merhabalar, ben Diyetisyen Tuğçe Sert 😊 Online Diyet Programım ya da Klinik paketlerim hakkında bilgi almak ister misin?