resim

Diyetisyen Tuğçe SERT

Diyetisyen Tuğçe SERT, 2012 yılında Başkent Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünde başarıyla lisans eğitimini tamamlamıştır. Başkent Üniversitesi Hastanesi ve Ankara Medicana International Hastanesinde yetişkin beslenmesi, GATA’da çocuk beslenmesi ve Yıldız Yemek Şirketinde kurum beslenmesi üzerine stajlarını tamamlamıştır. Mezuniyetinden sonra, Eczacıbaşı Sağlık Hizmetleri ve Özel bir estetik merkezinde görev yaptı. Daha sonra, Özel Etimed Hastanesinde sorumlu diyetisyen olarak görevini sürdürdü. İstanbul’a geldikten sonra 2.5 sene İstanbul Onkoloji Hastanesinde çalıştı. Şu an Ataşehir’de açtığı Diyetisyen Tuğçe Sert Beslenme ve Diyet Merkezinde danışanlarına hizmet vermeye devam etmektedir.

Beyaz Önlük Hayali, Nasıl Diyetisyen Oldum?

İlkokuldan beri hayalim sağlık sektöründe çalışmaktı. Anneme, ‘ben bir gün beyaz önlük giyeceğim ve insanlara sağlıklı olmayı anlatacağım’ derdim. Hayalim gerçek oldu ve 2012 yılında Başkent Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümün’den başarı ile mezun oldum. Beyaz önlüğümü giydim ve  ilk gün ki heyecanım ile çok severek yaptığım mesleğimi sürdüyorum. İlk hastane deneyimim Ankara Eğitim Araştırma Hastanesinde 2 aylık staj döneminde başladı. Daha sonra Gülhane Askeri Tıp Akademisinde çocuklarda beslenme, yenidoğan beslenmesi, metabolik hastalıklarda beslenme üzerine 2 ay, Başkent Üniversitesi Hastanesi ve Medicana International Hastanesin de  yetişikinlerde beslenme, hastalıklarda beslenme, gebe ve emziren kadınlarda beslenme üzerine 2 şer aylık deneyim sürecini tamamladım.

Kurum beslenmesi, toplu beslenme sistemleri üzerine ise Yıldız Yemek şirketinde staj sürecimi geçirdim. 2012 yılında mezun olduktan sonra Eczacıbaşı Sağlık Hizmetlerinde bir süre çalıştım. Daha sonra Elmas Estetik Merkezinde poliklinik diyetisyeni olarak, bölgesel zayıflama ve detoks üzerine çalışmalar yaptım. Bu merkezde 1 yıl kadar çalıştıktan sonra şu an hala görevimi sürdürdüğüm Özel Etimed Hastanesinde çalışmaya başladım. Bu hastanede klinik ve poliklinik diyetisyeni olarak görev yapmaktayım. Yetişkin ve çocuklarda zayıflama, gebe ve emziren annelerde sağlıklı beslenme ve zayıflama, hastalıklarda diyet tedavisi, kilo almak için diyet, beslenme alışkanlıklarının değiştirilmesi gibi konularda eğitimler ve danışmanlık hizmeti verdim.

Güncel Çalışmalarım

Evlendikten sonra İstanbul’ a yerleştim. 2.5 sene İstanbul Onkoloji Hastanesinde kanser, zayıflama, diyabet, yetişkin ve çocuklarda beslenme hizmeti verdim. Şu an Diyetisyen Tuğçe Sert Beslenme ve Diyet Merkezimde danışanlarıma keyifle hizmet vermeye devam etmekteyim. Mezun olduktan sonra ilk amacım, insanlara sağlıklı beslenmeyi yaşam şekli haline getirmek ve beslenmenin kişiye özel olduğunu öğretmek oldu. Bu nedenle danışanlarıma basmakalıp diyet listesi vermekten her zaman kaçınırım. Unutmayın, beslenme bir bütündür. Hiçbir yiyecek size tek başına kilo verdirmez, tek başına kilo aldırmaz. Mesleğimin en sevdiğim yanı insanların yaşamlarına dokunuşlar yapmak. Bazen danışanlarımla beslenme alışkanlıklarını konuşurken, konu konuyu açar ve hayatı paylaşırız.

Kilo vermek, kimi danışanımda evliliğini kurtarmak, kimisinde sağlığına kavuşmak, kimisinde ise aynaya baktığında kendine güvenen biri olmak anlamına gelir. Yeni bilgiler öğrenmek, kendimi geliştirmek ve beslenmeyi eğlenceli hale getirebilmek için birçok kongre ve eğitimlere katıldım ve hala katılmaya devam ediyorum. Bilginin paylaştıkça çoğaldığına inanlardanım. Bu nedenle kongrede öğrendiklerimi, aldığım eğitimleri, makale haline getirip çeşitli dergi ve sitelerde paylaşmaktayım. Bunun dışında, deneyimlerimi paylaşmak, başka hayatlara dokunabilmek için yoğun çalışan, başka şehirlerde oturan, vakti olmayan kişilere ise uzaktan takipli diyet danışmanlığı vermekteyim. Kilo vermeye kararlıysanız, ben artık bunu başarmalıyım diyorsanız, sağlık beslenmek ve bunu bir yaşam tarzına çevirmek istiyorsanız benimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. İsterseniz yüz yüze, isterseniz online olarak görüşebiliriz. Bu sefer kaybettikçe kazanan siz olacaksınız.

Birçok farklı diyet denemen olduğunun farkındayım ve hiçbirinin sana yaramayacağını düşüyorsun değil mi? Ama yüzlerce farklı danışan ile kanıtlamış olduğum, hızlı kilo vermene yardımcı olacak olan online diyet ile hedefine hep bir adım önde olacaksın. Detaylı bilgi almak için, diyetisyentugcesert.com/online-diyet/ üzerinden online diyet paketlerimi inceleyebilirsin.

Katıldığım Kongreler

 • Uluslararası Beslenme ve Diyetetik Kongresi – Hacettepe Üniversitesi,
 • Ulusal Sağlıklı Yaşam Sempozyumu – Başkent Üniversitesi
 • Uluslararası Fiziksel Aktivite, Beslenme ve Sağlık Kongresi – Başkent Üniversitesi
 • Ulusal Sağlıklı Yaşam Sempozyumu – Başkent Üniversitesi
 • Onkoloji Diyetisyenliği Kursu Katılım Sertifikası – Başkent Üniversitesi
 • Hacettepe Beslenme ve Diyetetik Günleri IV. Mezuniyet Sonrası Eğitim Kursu – Hacettepe Üniversitesi
 • İstanbul Sağlık ve Beslenme Bienali
 • Hacettepe Beslenme ve Diyetetik Günleri V. Mezuniyet Sonrası Eğitim Kursu – Hacettepe Üniversitesi

Deneyimlerim

 • Ankara Eğitim Araştırma Hastanesi
 • Gülhane Askeri Tıp Akademisi
 • Medicana International Hastanesi
 • Eczacıbaşı Sağlık Hizmetleri
 • Ankara Özel Etimed Hastanesi
 • İstanbul Onkoloji Hastanesi
 • Tuğçe Sert Beslenme ve Diyet Merkezi

4 Yıllık İş Deneyim Tablom

11318
Toplam Veda Edilen Kilo
637
Zayıflayan Danışan
21
Kurs ve Konferans
34
Online Diyet Danışanı

Kurs ve Kongre Sertifikaları

İletişime geçebilirsiniz

  Lütfen onay tuşuna basmadan, göndere basmayınız.

  Mesaj Gönder
  Diyetisyene Sor! 😊
  Merhabalar, ben Diyetisyen Tuğçe Sert 😊 Online Diyet Programım ya da Klinik paketlerim hakkında bilgi almak ister misin?