internet diyetisyeni

Probiyotik Meyveli Yoğurt Kaç Kalori?

Modern toplum sağlıklı beslenme anlayışı çerçevesinde çok sık şekilde duyulan yeni nesil kavramlardan birisi de probiyotiktir. Probiyotik besinlerin özellikle vücudun sindirim sisteminde düzenleme sağlaması dolayısıyla uzman internet diyetisyeni tarafından diyet programlarında yaygın şekilde kullanılıyor. Bu sebeple de diyet listelerinde öğün aralarında sağlıklı tatlı alımının sağlanması ve diyet programına çeşitlilik kazandırması gibi etkenler dolayısı ile probiyotik meyveli yoğurt kullanımı yaygın şekilde gerçekleştiriliyor. 100 gram bir probiyotik meyveli yoğurt 67 (kcal) kalori değerine sahiptir. Sağlık açısından var olan faydaları ve aynı zamanda da zayıflamaya yardımcı olması dolayısı ile diyet listelerinin takviye besinlerinden birisidir.

Sağlığımıza Etkisi

Günümüzde pek çok besinde bulunabilen probiyotikler aslında vücutta bağırsaklarda da bulunan yararlı canlılardır. Vücutta zararlı canlıların bağırsak duvarlarına tutunmalarını önleyerek, sağlık açısından olumlu etkiler sağlayan probiyotikler, yaşam koşturması içerisindeki değişkenlikler, vücutta da değersel yönden değişim yaşamaktadır. Bu durumda sindirim sisteminde olumsuz etkilere yol açabilir. Bu noktada da vücudun gereksinim duyduğu probiyotik miktarının dışarıdan alımının önemini arttırıyor. Probiyotik meyveli yoğurtlar yoluyla vücudun gereksinim duyduğu probiyotik takviyesini tamamen sağlıklı yoldan ve düşük kalori oranı ile gerçekleştirebilmek mümkün oluyor. Uzman internet diyetisyeni tarafından da vücutta sağlıklı bir probiyotik alımı ve diyetlerde ara öğün oluşturması amacı ile probiyotik meyveli yoğurt kullanımı gerçekleştirilmektedir.

Besin Değerleri

100 gram probiyotik meyveli yoğurt 67 (kcal) kalori değerine sahiptir.

100 gram probiyotik meyveli yoğurtta 5.2 gram karbonhidrat, 3.7 gram protein bulunur.

100 gram probiyotik meyveli yoğurt sadece 3.5 gram yağ içermektedir.

100 gram probiyotik meyveli yoğurt lif içermez.

100 gram probiyotik meyveli yoğurtta kolesterol, sodyum ve potasyum bulunmaz.

100 gram probiyotik meyveli yoğurt 134 mg kalsiyum içerir.

internet diyetisyeni Diyet Programlarında Probiyotik Yoğurt Kullanıyor mu?

Öğünler arasında ara öğün olarak diyet listesi içerisinde kullanılan probiyotik meyveli yoğurt ile özellikle yarım porsiyon meyve ve yarım bardak süt grubuna alternatif oluşturulabiliyor. Böylelikle hem vücudun tatlı ihtiyacını düşük kaloriyle karşılamak mümkün oluyor hem de diyet programındaki belirlenmiş olan besinlere alternatif oluşturularak, daha renkli bir diyet uygulanabiliyor.

Yorum Yaz

Mesaj Gönder
Diyetisyene Sor! 😊
Merhabalar, ben Diyetisyen Tuğçe Sert 😊 Online Diyet Programım ya da Klinik paketlerim hakkında bilgi almak ister misin?