zayiflatan besinler

İnternet Diyetisyeni Önerileri Besinler

Zayıflamak isteyen çoğu kişi fazla kilolarından kurtulmak için mucizevi besinler, bitkiler, çaylar arar. Maalesef ki hiçbir besin tek başına kilo verdirmez ve hiçbir besin tek başına kilo aldırmaz. Beslenme bir bütündür ve her besin grubundan dengeli tüketmeniz gerekir.  Düzenli tüketildiğinde kilo verilmesine yardımcı olabilecek, metabolizmanın hızlanmasını sağlayacak bazı özel besinler öneriyor. Aşağıda hazırladığım liste yağ yakan besinler arasından özenle seçilerek İnternet Diyetisyeni önerileri yağ yakan besinler olarak hazırlanmıştır.

İnternet diyetisyeni tarafından hangi besinler öneriliyor?

zayıflatan besinler - yağ yakan besinler - İnternet Diyetisyeni

Yeşil çay, Antioksidan açısından çok zengin olan yeşil çay yağ yakan besinler arasındadır. İçeriğinde bulunan kateşin sayesinde yağ yakımını arttırarak zayıflamaya yardımcı olur. Günde 2 -3 fincan yeşil çay tüketmeniz içerdiği kateşinleri almanız açısından yeterli olacaktır.


Yoğurt
, iyi bir kalsiyum aynı zamanda iyi bir protein kaynağıdır. Yağ yakımını hızlandırır ve size tokluk hissi verir. Son yıllarda yapılan çalışmalar, diyetle kalsiyum alımının zayıflama üzerinde önemli rol oynadığını göstermektedir.  Özellikle karın ve bel çevresinde ki yağlanmaları azalttığı bilinmektedir. Bu nedenle diyetinize günlük olarak 2 kâse light yoğurt eklemeyi ihmal etmeyin.

Kırmızı biber içerisinde bulunan kapsaisin vücut ısısını arttırarak yağ yakmanıza yardımcı olur. Yemeklerinize taze veya toz kırmızı biber eklemeyi unutmayın.

Yulaf, tam bir lif deposu olan yulaf, hem size tokluk hissi veren hem de yağ yakan bir besindir.  Lif açısından zengin olduğundan dolayı kan şekerinizi dengeler ve bağırsak çalışmasına yardımcı olur. İyi bir kahvaltı veya ara öğün seçeneği olarak tüketebilirsiniz. 1 su bardağı diyet(light) süte 3 yemek kaşığı yulaf, toz tarçın ve 1 orta boy armut eklediğinizde süper bir öğün elde edebilirsiniz.

Yumurta, protein oranı yüksek ve kaliteli olan yumurta size tokluk hissi verirken yağ yakımını da hızlandırır, bu yüzden bu besin grubunu da zayıflatan besinler kategorisine koymamız yanlış olmayacaktır. Özellikle kahvaltıda tüketilen yumurta gün boyunca kalori alımınızı azaltacaktır. Lor peynirli bir omlet veya haşlanmış yumurta iyi birer tercih olabilir.

Sirke, yapılan bazı çalışmalar sirkenin yağ yakımında etkin olduğunu gösterir ve internet diyetisyeni diyet programlarında sıklıkla sirkeye yer veriyor. Bu nedenle salatalarınıza sirke eklemeniz metabolizmanızı da hızlandıracaktır.

2 Yorum

 1. Dilek
  22 Aralık 2018

  İyi akşamlar ismim dilek bana yardımcı olurmusunuz Zayıflamak istiyorum

  1. Diyetisyen Tuğçe Sert
   22 Aralık 2018

   Merhabalar Dilek Hanımcım,

   Tabiki yardımcı olmak isterim. Whatsapp (0533 0388666) üzerinden, klinik ve online diyet ücretlerimiz hakkında bilgi alabilirsiniz.

   Sevgiler 🙂

Yorum Yaz

Mesaj Gönder
Diyetisyene Sor! 😊
Merhabalar, ben Diyetisyen Tuğçe Sert 😊 Online Diyet Programım ya da Klinik paketlerim hakkında bilgi almak ister misin?