Online diyet, yoğun iş temposu yüzünden kliniğime gelebilmek için vakti olmayan ya da başarılı danışanlarımızı görüp başka şehirlerde ikamet eden siz danışanlarımız için hazırlanmış olan diyet takip programı, bir başka değiş ile sizlere evinizin ferahlığında diyet hizmeti sunan başarılı bir yöntemdir. Obezite, günümüzde gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerin en önemli sağlık problemlerinden biri haline gelmiştir. 2008 yılında dünyada 400 milyon obez kişi varken, 2015 yılında bu sayı maalesef 700 milyona yükselmiştir. Erkeklerde yağ oranının %25, kadınlarda ise %30’un üstüne çıkması obezite hastalığına neden olmaktadır. Tabiki bilindiği üzere, kötü beslenme, hareketsizlik ve genetik etmenler kilo alımını arttıran en önemli sebepler arasındadır.

online_diyet
online diyet danışmanlığı

Biliyorsunuz ki, sağlıklı bir bedene sahip olmak, yaşam kalitemizi düşürecek olan birçok davetsiz hastalığa kapıları kapatacaktır. Bu yüzden, düzenli beslenme ve egzersizi sadece fazla kilolarımızdan kurtulmak için değil de, bir yaşam şekli haline getirdiğimiz de sağlıklı ve birçok hastalığa karşı metabolizmamızı dirençli tutacağız. Peki, fazla kilo nelere yol açar? diye sorduğumuz da, aşağıdaki cevaplar bizleri pek memnun edecek tarzda değildir. Fazla kilo hangi hastalıklara yol açar?

 • Hipertansiyon
 • Tip2 diyabet
 • Kardiyovasküler hastalıklar
 • Kanser (meme, kolon, endometrium vb.)
 • Dislipidemi
 • Yaşam kalitesinin düşmesi

Kilo verme süreci, diyet tedavisiyle birlikte davranış değişikliği, beslenme alışkanlıklarının değişmesi ve egzersiz bir bütündür. Herkesin metabolizma hızı parmak izi eşsiz ve uygulanması gereken kilo verme yöntemleri farklıdır. Bu nedenle, çevremizdeki insanlardan da duyduğunuz gibi kilo verim hızı, kişiden kişiye farklılık gösterir.

Metabolizma hızlandırma yöntemleri, kilo verme sürecimiz boyunca uyguladığımız, yani diyet danışanlarımıza hazırladığımız online diyet programı ile birlikte hayatınıza biraz daha hareketlilik katacak temel egzersiz hareketlerinin bütüne verilen addır. Peki, metabolizmam yavaş neden kilo veremiyorum diyorsanız, aşağıda sıralamış olduğum maddeler size tanıdık gelebilir.

 • Kısıtlı ve size özel hazırlanmamış diyet ile kilo verme yöntemine başvurmanız.
 • İnternet üzerinden bulduğunuz şok diyetler ile birlikte, çok sık kilo alıp vermek.
 • Yaşam kaliteniz için çok önemli olan, basit egzersizlere yer vermemiş olmanız, yani hareketsizlik.
 • Genetik ya da hormonal problemler. (tiroit, insülin direnci vb.)
 • Günlük içilmesi gereken su miktarından az su içmek.
 • En tehlikeli olanı ve aslında fazla kiloların en sadık dostu, geç saatte yemek yemek.

Kilo verme konusunda zorlanıyorsanız, metabolizmanızı yavaşlatan bir sebep olabilir. Kendi başınıza yaptığınız diyetler, sağlıksız kilo kaybı yaratabilir. Pazartesi başlayıp salı biten, gazete kupürlerinde yazan veya komşularınızın uygulayıp kilo verdiği, sizin de denediğiniz zayıflama diyetleri, kilo verme yöntemleri üzerine birçok hikâyeniz olmuştur. Zayıflarken en önemli iki unsur; motivasyon ve istekli olmaktır. Kimse size zorla diyet yaptıramaz. Siz isterseniz ve kararlıysanız bunu başarabilirsiniz. Kilo verememek, kaçamak yapınca diyet sürecinden vazgeçmek ya da hızla kilo verip tekrar kilo almak motivasyonunuzu düşürebilir. Bugüne kadar bu süreçler başınızdan geçtiyse; diyet yapmaktan, kilo alıp tekrar vermekten, tek başınıza mücadele etmekten sıkıldıysanız doğru beslenmeyi öğrenerek takipli bir şekilde motivasyonunuzu düşürmeden kilo vermenize yardımcı olabilirim.

Çocuklarıyla ilgilenmekten kendine zaman ayıramayan bir anne, yoğun iş koşulları olan bir iş adamı, ya da büyük şehirde yaşayan ve zamanın çoğunu dışarıda geçiren biri olabilirsiniz. Bu kadar yoğunluğun içinde kendime zaman ayıramıyorum bahanesinden, online diyet sayesinde kurtulabilirsiniz. Sağlıklı bir vücuda sahip olmak için, artık kendinize zaman ayırın. Gelişen teknoloji sayesinde, tek bir tuş ile artık biz size geliyoruz.  Kilolarınızdan kontrollü bir şekilde, kendi geliştirmiş olduğum diyet takip sistemi ile fazla kilo probleminizden kurtulmanıza yardımcı oluyorum. Amacım; zayıflarken, beslenmenizi yaşam şekliniz haline getirmek ve kalıcı kilo vermenizi sağlamak. Tatlı yediğinizde ya da bir dilim börek yediğinizde diğer öğünü nasıl dengeleyeceğinizi öğrenirseniz mutlu ve kalıcı zayıflığı yakalayabilirsiniz.

Online Diyet Hizmetleri

Zayıflama Diyeti: Bugüne kadar çok fazla diyet deneyimi yaşamış ve istediğiniz sonucu elde edememiş olabilirsiniz. İdeal kilonuzda olduğunuzu düşünmüyorsanız, online olarak birlikte zayıflama diyeti uygulayabiliriz.

Kilo alma diyeti: Kilo vermek isteyen danışanlarımız kadar kilo almak isteyen danışanlarımızda olmaktadır. Beden kitle indeksi 18,5 un altında olan kişiler çok zayıf grubuna girmektedir. Bu kişilerde yüksek kalorili dengeli bir diyetle kilo alımını sağlayabilmekteyiz.

Kilo koruma diyeti: Yapılan diyetlerde en büyük problemlerden biri verdiğiniz kiloyu koruyamamaktır. İdeal kiloya geldikten sonra hem diyet hem de sporu aynı anda sonlandırdığınızda tekrar kilo almak kaçınılmaz olacaktır. Birlikte beslenmenizi yaşam şekli haline getirip, kilonuzu koruyabiliriz.

Hastalıklarda diyet: Kalp- damar hastalıkları, kanser, kolesterol yüksekliği, trigliserit yüksekliği, diyabet gibi bir rahatsızlığınız varsa, kontrol altında olmak ve kan değerlerinizi normal aralıklarda tutmak istiyorsanız, online olarak danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Düğün, nişan, özel gün diyeti: Bazen çok acil vermeniz gereken birkaç kilonuz olabilir. Kontrollü diyet yaparak, özel gününüze birlikte hazırlanabiliriz.

Emzirme döneminde diyet: Doğum kilolarınızından, emzirme döneminde kurtulun. Sağlıklı bir anne günde 700 – 800 ml süt salgılar ve bu sayede ortalama 750 kalori harcar. Bu nedenle emziren bir annenin günlük beslenmesine 300 – 500 kalori ek yapması gerekir. Günlük olarak yediklerinize ekleyeceğiniz her kalori dengeli olursa süt verimliliğiniz artar ve kilo veriminiz kolaylaşır. Dengeli bir diyetle süt kaliteniz azalmadan diyet yapabilirsiniz.

online diyet ile zayiflama
whatsapp üzerinden diyet

Online Diyet Programı ile başaran ve istedikleri kiloya yaklaşan danışanlarımdan sadece birkaç tanesi.

online diyet
kilo verme
online diyet
online diyet programi
kilo verme diyeti
online diyet başarısı

 

Online diyet hizmeti alan başarılı danışanlarımızın elde edeceği kazanımlar;

 • Beslenme yaşam şekliniz haline gelecek
 • Kalıcı ve sağlıklı kilo kaybedeceksiniz

Aylık program toplam 4 hafta sürmektedir. Beslenme programınızı haftalık olarak yeniliyoruz.

 • Whatsapp üzerinden, mesaj yoluyla veya telefonla sormak istediklerinizi iletebilirsiniz.
 • Ücret bilgisi ve hesap numarası telefon görüşmesinde verilecektir.
 • Kilo takibinizi doğru şekilde kaydedebilmek için haftada 1 gün sabahları aç karnına aynı tartıda tartılıp bize iletmeniz yeterli olacaktır.

Unutmayın diyet kişiye özeldir. Diyet yaparken; özlediğiniz, sıkıldığınız veya değiştirmek istediğiniz her şeyi iletebilirsiniz. Beslenmenize, sizin yaşam şeklinize göre yön vererek hem sıkılmadan sağlıklı bir şekilde zayıflamanıza hem de kalıcı kilo vermenize yardımcı oluyorum.

Diyetisyen Tuğçe SERT
Sevgilerimle

Sizde başarılı online diyet danışanlarımın arasına katılmak isterseniz, yapmanız gereken ilk şey benim ile aşagıdaki form’dan iletişime geçmektir.

Diyetisyen Tuğçe SERT‘e mesaj gönderin.