goji berry zayıflatır mı

Goji Berry Zayıflatır mı?

Goji Berry, küçük, yumuşak meyveleri olan çalı formunda bir meyvedir. Dünya’da Goji Berry olarak adlandırılan bu meyve, ülkemizde Kurt Üzümü olarak geçmektedir. Çok yüksek antioksidan içerdiğinden serbest radikallerin vereceği zararlara ve yaşlanmaya karşı koruma sağlar. Bu nedenlerden dolayı Çinliler 2000 yıldır tıp alanında kullanmaktadır. Goji Berry Zayıflatır mı? Mutluluk Meyvesi olarak da bilinen Goji Berry ‘nin besin yararlığı çok yüksektir. C vitamini, beta karoten ve B vitaminleri açısından çok zengindir. Kanser, kalp-damar hastalıkları ve diyabete karşı koruyuculuk sağlar.

Son zamanlarda ülkemizde yaygınlaşan Goji Berry, özellikle zayıflamak isteyen birçok kişinin tercih ettiği ürünler arasındadır. Kan şekerini dengelediği için tokluk hissi verir ve yağ yakımını hızlandırır. Ancak yararları çok fazlada olsa mucizevî bir meyve değildir. Önemli olan ne yediğinizden çok ne miktarda tükettiğinizdir. Bu nedenle günlük 1 yemek kaşığı Goji Berry yeterli olacaktır. 1 yemek kaşığı Goji Berry ortalama 15 kal içerir. Ara öğünlerde yoğurdunuza, ana öğünlerde salatanıza katarak veya meyve porsiyonunuz yerine tercih edebilirsiniz. Goji Berry Zayıflatır mı? sorusuna cevap vermeden bilmeniz gereken birşey var. Unutmamanız gereken en önemli şey hiçbir besin tek başına kilo verdirmez hiçbir besin tek başına kilo aldırmaz. Bu nedenle diyetisyen uzmanlığına başvurmanız önemlidir.

Goji Berry Zayıflatır mı? Nasıl Kullanılmalıdır?

  • Antioksidan kapasitesi yüksek olduğundan kansere karşı koruyucudur.
  • Zengin bir C vitamini içerdiğinden bağışıklık sistemini güçlendirir.
  • Zeaksantin içeriğinden dolayı göz retina sağlığını korur.
  • Kan şekerini dengeler.
  • Karaciğer ve böbrek sağlığını korur.
  • Kilo verimine yardımcı olur.
  • Tansiyonu dengeler.
  • Hafızayı ve hatırlama fonksiyonlarını düzenler.
  • Sindirim sistemini düzenler.

Ataşehir Bölgesinde diyet ve beslenme kliniği bulunan Tuğçe Sert, meslek hayatına 2014’da başlamıştır. diyetisyentugcesert.com/ linkine tıklayıp, detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yorum Yaz

Mesaj Gönder
Diyetisyene Sor! 😊
Merhabalar, ben Diyetisyen Tuğçe Sert 😊 Online Diyet Programım ya da Klinik paketlerim hakkında bilgi almak ister misin?