Diyet Ürünler Zayıflatır mı?

Diyet Ürünler Zayıflatır mı?

Diyet ürünler, toplam enerjisi % 25 azaltılmış ürünlerdir. Düşük kalorili ürünler olması, az yağ içermeleri ve şekersiz olmalarından dolayı zayıflamak isteyen kişilerin en çok tercih ettiği seçenekler arasındadır. Danışanlarımın en sık sorduğu sorular arasında diyet ürünleri zayıflatır mı ve ne miktarda tüketebilirim? soruları yer almaktadır.  Bu tarz ürünleri sınırsız tüketmek sizi zayıflatmaz aksine kilo almanıza neden olabilir. Light süt, light yoğurt, form bisküvi gibi düşük kalorili ürünleri diyet programı içerisinde belirlenen porsiyonlarda tüketmeniz gerekir. Örnek vermek gerekirse, öğünlerinizi renklendirmek için eklediğiniz 3 adet form bisküvi, 1 dilim ekmeğe denk gelir. Dolayısıyla bir paket bisküvinin tamamını tüketmek aslında 2 dilim ekmek anlamına gelir.

Diyet Ürünler Zayıflatır mı?

Bu nedenle diyetinizi zenginleştirmek, farklı besinler tatmak, yağ ve şeker alımınızı azaltmak için ideal olan bu tarz ürünleri, doğru porsiyonlarda tükettiğinizde zayıflamanıza yardımcı olacaktır. Günümüzde hemen hemen her marketin bir köşesi bu ürünler için ayrılmıştır. Light, ekstra light, tuz oranı düşük, lif oranı yüksek, yağ oranı yüzde bir gibi farklı özellikte birçok diyet ürününe kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Hangi ürünün size uygun olduğuna ise etiket bilgilerini okuyarak karar verebilirsiniz. Trigliseritiniz yüksek, kolesterol probleminiz varsa yağ ve tuz oranı azaltılmış ürünleri, kilo probleminiz varsa daha düşük kalorili ürünleri tercih edebilirsiniz. Unutmamanız gereken en önemli şey ise diyet ürünlerin de belli bir kalori, yağ ve karbonhidrat içerdikleridir.

Yorum Yaz

Mesaj Gönder
Diyetisyene Sor! 😊
Merhabalar, ben Diyetisyen Tuğçe Sert 😊 Online Diyet Programım ya da Klinik paketlerim hakkında bilgi almak ister misin?