Kişiye özel diyet programı hazırlama

100 Gram Deniz Levreği Kaç Kalori

Deniz ürünleri doğal yapısı itibariyle her zaman sağlıklı yaşam ve kişiye özel diyet listelerinin ilk sıralarında kendisine yer buluyor. Özellikle deniz konusunda dünyanın en zengin ülkelerinden birisi olmamız, deniz ürünlerinde var olan çeşitliliğin ve bu alandaki yoğun ilginin en somut sebeplerinden birisidir. Ayrıca sağlıklı beslenme ve fazla kilolardan kurtulmaya yardımcı olacak doğru beslenme alışkanlıkları kazanımlarında da deniz ürünleri arasında levrek yine ilk sıralarda bulunur.  Vücut sağlığı yönünden çok önemli faydaları bulunan levrek balığının 12 farklı çeşidi bulunmaktadır. Ilık ve soğuk denizlerde yaşayan levrek balığını her mevsim avlamak mümkün olsa da lezzetli ve sağlıklı tüketimi açısından her zaman kış ayları ve ilkbaharın ilk dönemleri öneriliyor.

Sağlığımıza Etkisi

Modern beslenme alışkanlıklarında genellikle fileto biçiminde tüketilen bir balık türü olan levrek balığı pek çok farklı pişirme yöntemi ile tüketilebiliyor. Genellikle buğulama ve ızgara şeklinde pişirilerek tüketiliyor. Levrek balığının fazla kalori içermemekte olan ve online zayıflama programlarında rahatlıkla kullanabildiğimiz balık türüdür. Bu sebeple de levrek balığı, sağlıklı yaşam ve sağlıklı vücut için sofraların en önemli besin kaynaklarından birisidir. 100 gram bir levrekte yalnızca 124 kalori bulunması besin değerleri yönünden zengin olan bu besinle vücuda fazla kalori almadan, tüm vücut ihtiyaçlarını karşılayabilmeyi mümkün kılıyor.

100 Gr Levrek Balığının Besin Değerleri;

100 gram levrek ortalama Kalori (kcal) 124 değerine sahiptir

100 gram levrek balığında yağ oranı 5,8 gramdır.

100 gram levrek balığında 49 mg kolesterol bulunur.

100 gram levrek balığında 468 mg Sodyum bulunur.

100 gram levrek balığında 314 mg Potasyum bulunur.

100 gram levrek balığı 0,49 gram Karbonhidrat değerine sahiptir.

100 gram levrek balığında 0,11 gram şeker bulunur.

100 gram levrek balığında 1,7 gram C vitamini bulunur.

100 gram levrek balığında 0,20 gram E vitamini bulunur.

100 gram levrek balığında 0,120 mg B6 vitamini bulunur.

100 gram levrek balığında 80 mg Kalsiyum ve 0,90 mg Demir bulunur.

100 gram levrek balığı 30 mg Magnezyum içerir.

100 gram levrek balığında 200 mg Fosfor bulunur.

100 gram levrek balığında 62 mg Tuz bulunur.

100 gram levrek balığı 1,11 mg Çinko içerir.

Kişiye Özel Diyet Programı Hazırlama ve Programda Levrek Kullanımı

Kişiye özel diyet programı çalışmalarımda, mutlaka yer bulmasına özen gösterdiğim bir gıda türü olan levrek, hem etkili zayıflama sağlaması hem de diyet programlarındaki besinlerin sağlıklı şekilde çeşitlendirilmesi için önemlidir. Diyet ( diyetisyentugcesert.com/online-diyet/ ) yapan ve balığı çok sevenler için levrek balığının, diyet programında diyetin etkilerini bozmayacak şekilde yer verilmesi yalnızca ızgara ile mümkün oluyor. 5 gram zeytinyağı, 80 gram yeşillik ve 1 gram tuz ile birlikte diyet programında uygun şekilde yer verilebilir.

2 Yorum

 1. Esin
  1 Nisan 2019

  Protein oranını niye vermediniz???

  1. Diyetisyen Tuğçe Sert
   28 Haziran 2019

   Haklısınız gözden kaçmış 🙂 100 gr da 20 gr’a yakın protein vardır.

Yorum Yaz

Mesaj Gönder
Diyetisyene Sor! 😊
Merhabalar, ben Diyetisyen Tuğçe Sert 😊 Online Diyet Programım ya da Klinik paketlerim hakkında bilgi almak ister misin?