online diyet koçluğu

1 Kase Brokoli Çorbası Kalori Değeri

Modern dünyada sağlıklı yaşam ve kilo verme konusunda brokoli en sık tercih edilen sebzeler arasında yer alıyor. Günümüzde online diyet koçluğu programlarında da brokoli çorbası, diyet listelerinde en sık kullanılan ürünlerden birisidir. Son derece düşük kalori değerine sahip olması, zengin besin değerlerine sahip olması ve tabii ki vücuttaki fazla kilolardan kurtulabilme konusunda en etkili yardımcı olması nedeni ile tercih edilen brokoli çorbasının normal bir kasesi yaklaşık olarak 60 (kcal) kalori değerine sahiptir. Vitamin değerleri  yüksek olan bir brokoli çorbası ile çok yüksek miktarda sebze tüketimini karşılanabiliyor.

Sağlığımıza Etkisi

Küçük yeşil dev olarak da bilinen brokolinin besin değerleri pek çok sebze türünün neredeyse 2 katı düzeyinde olması öğünlerde çok daha düşük kalori değeri ile vücudun ihtiyaçlarını karşılamak ve öğünü geçirebilmek mümkün oluyor. Brokoli C vitamini karotenoidler proteinler, B vitamin kompleksi, fosfor, potasyum ve kalsiyum gibi pek çok besin değeri noktasında son derece zengindir. Folik asit değeri açısından da en zengin olan sebzelerdendir. Bu yönüyle de başta rahim kanseri olmak üzere akciğer ve göğüs kanseri gibi rahatsızlıklara karşıda son derece doğal bir koruma ve tedavi sağlar. Bu doğal besin değerlerine ilaveten düşük kalori nedeni ile online diyet koçluğu tarafından her diyet programında belirli öğünlerde 1 kase brokoli çorbası kullanılıyor.

Besin Değerleri

1 kase brokoli çorbasında 60 (kcal) kalori bulunur.

1 kase brokoli çorbası 7.75 gram karbonhidrat, 2.1 gram protein ve 1.11 mg demir içermektedir.

1 kase brokoli çorbasında 2.21 gram yağ bulunur.

1 kase brokoli çorbasının lif değeri 2.23 gramdır.

Kolesterol içermeyen 1 kase brokoli çorbasında 79.37 mg sodyum, 321.67 potasyum ve 67.29 mg kalsiyum bulunmaktadır.

1 kase brokoli çorbasında 1349.61 mg A vitamini ve 57.31 mg C vitamini bulunmaktadır.

Online Diyet Programlarında ve Diyette Kullanımı

Kişiye özel online diyet listesi hazırlarken, 1 kase brokoli çorbası olarak özellikle akşam öğünlerinde yer verilen bir besin. Çok fazla ilave olmadan doğal bir şekilde hazırlanan brokoli çorbası sayesinde akşam öğünlerinde ki yüksek kalori alımını önemli oranda düşürerek, diyet programının en zorlu bölümlerinden birisinin aşılması konusunda yardımcıdır.

1 Yorum

  1. Merve
    1 Haziran 2020

    Brokoli çorbasının tarifini ve kalorisini birlikte yazar mısınız

Yorum Yaz

Mesaj Gönder
Diyetisyene Sor! 😊
Merhabalar, ben Diyetisyen Tuğçe Sert 😊 Online Diyet Programım ya da Klinik paketlerim hakkında bilgi almak ister misin?