online zayıflama- diyetisyen Tuğçe Sert

1 Bardak Süt (Yağsız) Kaç Kalori?

Sağlıklı ve doğal beslenme alışkanlıkları denilince ilk akla gelen besinlerden birisi olan süt, tamamen doğal içeriğe sahip olsa da içermekte olduğu yüksek düzeydeki yağ oranı nedeniyle mutlaka seviyeli şekilde tüketilmesi gerekiyor. Zengin içeriği ve besin değerleriyle dikkat çeken süt, online zayıflama listelerinin sıklıkla tercih edilen ürünlerinden birisidir. Zengin besin değerine sahip olan 1 bardak süt özellikle sabah öğünlerinin vazgeçilemez bir parçasıdır.

Sağlığımıza Etkisi, Online Zayıflama Programlarında Yer Alıyor mu?

Her yaş grubunun kesinlikle tüketmesi gereken süt, özellikle kalsiyum değerinin yüksek olmasıyla başta bebek, çocuk ve yaşlılar olmak üzere tüm yaş grupları için kemikleri güçlendirme özelliğine de sahiptir. Özellikle 30 yaşın üzerindeki bayanların kemik erimesi riskine karşı daha riskli bir grupta bulunuyor olmaları nedeniyle düzenli olarak süt tüketmeleri gerekiyor. 1 bardak tam yağlı süt 128 (kcal) kalori değerine sahiptir. Ek olarak düzenli tüketim ile kardiyovasküler hastalıklara karşıda ciddi bir koruma teşkil eder.

1 Bardak Yağsız Sütün Besin Değerleri

1 bardak süt(yağsız) 68 (kcal) kalori değerindedir.

1 bardak süt(yağsız) içeriğinde 11.04 gram karbonhidart ve 5.62 gram protein bulunur.

1 bardak sütte(yağsız)0.22 gram yağ bulunur.

1 bardak süt(yağsız) 74 mg sodyum, 260 mg potasyum ve 0.02 mg demir bulunur.

1 bardak süt(yağsız)174 mg kalsiyum içermektedir.

Sütün Diyette Kullanımı

Süt, online zayıflama diyetisyentugcesert.com/online-diyet/ listelerinde sıklıkla kullanılırken, yağsız olmasına dikkat ediliyor. Çünkü normal tam yağlı bir bardak süt içerisinde 128 kcal değerinde kalori bulunurken, yağsız bir bardak sütte sadece 68 (kcal) kalori bulunmaktadır. Yüksek kolesterolü bulunan kişilerin ve kesinlikle kilo vermek isteyen kişiler için düşük yağlı sütler daha uygun olduğundan diyet programlarında yağsız süt kullanılmalıdır.

Yorum Yaz

Mesaj Gönder
Diyetisyene Sor! 😊
Merhabalar, ben Diyetisyen Tuğçe Sert 😊 Online Diyet Programım ya da Klinik paketlerim hakkında bilgi almak ister misin?