filtre kahve kalorisi

Filtre Kahve Kaç Kalori? (Şekersiz)

Filtre kahve, orta kalınlıkta çekilen kahve çekirdeklerinden özel kahve makineleri ya da ‘French Press’ adlı makinesinde demlenmesiyle hazırlanan bir kahve türüdür. Modern dünyada kahve tüketimi özellikle kent yaşantısında oldukça yüksek seviyelerdedir. Sunduğu birbirinden farklı etkilerdeki aromaları ile çok çeşitli seçeneği bulunan zengin kahve dünyasında, son dönemlerin popüler türü filtre kahve oluyor. Peki, herkesin severek tükettiği filtre kahve kaç kalori? Kentin her noktasında rahatlıkla bulunabilecek veya pratik şekilde her yerde yapılabilecek bir kahve türü olan filtre kahve içeriğindeki yüksek orandaki kafein ile çalışmaya odaklanma konusunda yardımcı olur ve beraberinde uyarıcı etkide bulunur. Bu özellikleri nedeniyle çalışan bireylerin vazgeçilmez içecekleri arasında yer alır. İçim keyfi ve etkileri dolayısıyla tercih edilen 1 bardak şekersiz filtre kahve 2 (kcal) kalori içerir. Düşük kalori değeri dolayısıyla online diyetisyen tarafından özel kilo kontrolü sağlayan menülerde şekersiz filtre kullanımı söz konusu olur.

Sağlığımıza Etkisi – Filtre Kahve Kaç Kalori

Bir kahve türü olan filtre kahve, günümüzde kahvenin bilinen tüm etkilerini içeriğinde taşır. Özellikle vücutta noradrenalin ve dopamin salımının söz konusu olmasını sağlayan kafein psiko-aktif madde niteliği taşır. Filtre kahve kaç kalori acaba diye düşünürken, sağlığımıza olan etkisini göz ardı etmek olmaz. Ayrıca karaciğer açısından çok önemli faydaları bulunan filtre kahve, günlük düzenli tüketimiyle siroz olma riskini önemli oranda düşürür. Metabolizmanın hızlı çalışmasını da sağlayan filtre kahve bu yüzden diyet listelerinde de tercih edilen içeceklerden birisidir. Filtre kahvenin kalori hesaplamasını yaparken, şekeriz olmasına dikkat etmemiz gerekmektedir. Antioksidan özelliği bulunan filtre kahvedeki B2, B3 ve B5 vitaminleri, sağlıklı bir yaşam için çok önemli destekleyici etkiler sağlar. Parkinson, kalp hastalıkları ve Alzheimer fiziksel rahatsızlıklara karşı olduğu gibi depresyon ve mutsuzluğu engeller ve sinirlerin yatıştırılabilmesine yardımcı olur.

Besin Değerleri

1 bardak şekersiz filtre kahve 2 (kcal) kalori içerir.

1 bardak şekersiz filtre kahve 0.24 gram protein ve 0.08 gram yağ içerir.

1 bardak şekersiz filtre kahve karbonhidrat ve lif içermez.

1 bardak şekersiz filtre kahve 4.22 mg sodyum içerir.

1 bardak şekersiz filtre B2, B3 ve B5 vitaminlerini içerirken, A ve C vitamini içermez.

kahve kaloriDiyet Yaparken Filtre Kahve İçilir mi?

Çok düşük kalori değeri bulunan filtre kahve, şekersiz olması koşuluyla Diyetisyen Tuğçe Sert’in de diyet programlarında yer verilen içeceklerden birisidir. Ama şekerli tüketmeyi tercih ediyor iseniz, işler sizin için biraz değişebilir. Metabolizmayı hızlandıran etkisiyle kilo vermeye yardımcı olması da tercih edilen içecek türü olmasında oldukça etkilidir. 

Yediklerinizin kalorisini öğrenmek herzaman için daha kontrollü beslenmenizi sağlayacaktır. Yüzlerce besini sizin için inceleyip, kaç kalori sorusuna cevap vermeye çalıştım. Keyifle okumanızı diyetisyentugcesert.com/kac-kalori/ temenni ederim.

1 Yorum

  1. Sinem
    15 Haziran 2020

    diyet yaparken granül kahve (şekersiz) tüketebilir miyiz ?

Yorum Yaz

Mesaj Gönder
Diyetisyene Sor! 😊
Merhabalar, ben Diyetisyen Tuğçe Sert 😊 Online Diyet Programım ya da Klinik paketlerim hakkında bilgi almak ister misin?